KTO NAS WSPIERA?

 

PROFESOR EWA STACHOWSKA

ewa

Prof. dr hab. n. med. Ewa Stachowska – biochemik i specjalista z dziedziny żywienia człowieka.
Kieruje Zakładem Biochemii i Żywienia Człowieka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Specjalizuje się w dobieraniu sposobu żywienia dla osób z nasilonym procesem miażdżycowym, które przeszły operację przeszczepu nerki oraz badaniami nad wpływem lipidów na proces zapalny. Jest autorką kilkudziesięciu prac naukowych, związanych z problematyką żywienia człowieka, opublikowanych w prestiżowych czasopismach brytyjskich i amerykańskich. Jest członkiem komisji Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego, pracującego nad tworzeniem nowych ram kształcenia dla studentów dietetyki. Jest jednym z nielicznych w Polsce specjalistów z dziedziny nutrigenomiki i nutrigenetyki – dziedzin nauki związanych z procesem indywidualizacji żywienia człowieka do jego predyspozycji genetycznych. Jako naukowiec, współpracuje z ośrodkami badawczymi w kraju i za granicą. Korzysta z najnowszych osiągnięć wiedzy, do rozwoju której sama wydatnie się przyczynia. Na wniosek Centralnej Komisji do spraw Stopni i Tytułów, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski postanowieniem z dnia 7 stycznia 2014 roku nadał Ewie Stachowskiej tytuł profesora nauk medycznych.

 

 

ROMAN KULESZA

roman_kulesza

Roman Kulesza (ur. 2 marca 1983 w Gdańsku) – polski gimnastyk startujący w gimnastyce sportowej. Reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Występował na Mistrzostwach Świata 2011 gdzie zajął 38. miejsce w wieloboju. Na Mistrzostwach Europy 2011 zajął 18. miejsce również w wieloboju.

Do 2013 roku reprezentował klub AZS-AWF Biała Podlaska, a od tego czasu jest zawodnikiem klubu MKS Kusy Szczecin, pełniąc w nim także rolę trenera juniorów.

 

Marek Juraszek

marekjuraszek01072016

Marek Juraszek jest lekarzem psychiatrą i specjalistą chorób wewnętrznych. Mieszka i pracuje w Szczecinie oraz prowadzi szkolenia i wykłady w całej Polsce. Pomaga ludziom od ponad 25 lat. W leksykonie biograficznym Who is Who w Polsce jest wymieniony w gronie znanych osobistości wpływających i kształtujących polską rzeczywistość (str.1613 wyd.II 2003). W 1997 roku uzyskał tytuł Nieprzeciętnego Szczecinianina. Wymieniony w Złotej Księdze najbardziej znanych polskich naturoterapeutów (str. 81 Agencja Wydawnicza „Zdrowe Życie” , wyd.IV 2002r)